Proljetne bebe 2024 🥰🌻🍀

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar lucq

    lucq

    Broj poruka: 114

    Prijavi adminu

    Jel ima koja mozda macku u stanu i kako ste uskladile s bebom, spavanje u sobi, dlake? 

    [tickerfactory.com]

  • Alexica

    Broj poruka: 351

    Prijavi adminu

    Moze bit i posteriorni frenulum ispod jezika koji se ne moze tako skuziti jer resica ne ide skroz do vrha jezika. 
    Postoje jos i usni frenulumi koji takodjer mogu smetati za dojenje.
    Ja nista to ne znam prepoznati tako da ne mogu pomoci.
    Otirinolaringolog ili logoped specijaliziran za frenulum ima to znanje

    [tickerfactory.com]

  • Sandra25

    Broj poruka: 699

    Prijavi adminu

    Meni je patronažna cim je dosla prvi put pogledala jel ima frenulum. Rekla je da nema. 

    2015 👼🏻
    2016 👦🏼
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Donna2022

    Donna2022

    Broj poruka: 389

    Prijavi adminu

    Lallla- nisam probala druge ali frendice koje jesunkazubda je samo Mylicon upalio pa nisam druge njti probavala..
    Sandra- izdojim malo mlijeka pa umjesam u to, pustim 10 min i dam joj na bocicu, pokusavala sam na zlicu ali toga bude svuda pa sam odustala🤪
    Curke ima koja iskustva s inhalatorima/aspiratorima? Odlucila sam investirati u nesto bolje i sad se dvoumim sta uzeti, da li neki Omron inhalator ili bolje onaj Nosiboo aspirator? Imate preporuke?
    Obzirom da imam stapni usisivac ne dolazi mi u obzir onaj aspirator za usisivac pa moram naci neku opciju

    👩 33
    👨35
    09/22 Missed Ab, 10. tt, prva T 👼🙏😢

    TSH 1,5 (Euthyrox terapija, prvi nalaz 3,6)
    6/2023➕🌈❤️🙏
    Panorama Low risk, it’s a girl🩷💞
    [tickerfactory.com]

  • Avatar amystiqa

    amystiqa

    Broj poruka: 536

    Prijavi adminu

    Donna2022

    Lallla- nisam probala druge ali frendice koje jesunkazubda je samo Mylicon upalio pa nisam druge njti probavala..
    Sandra- izdojim malo mlijeka pa umjesam u to, pustim 10 min i dam joj na bocicu, pokusavala sam na zlicu ali toga bude svuda pa sam odustala🤪
    Curke ima koja iskustva s inhalatorima/aspiratorima? Odlucila sam investirati u nesto bolje i sad se dvoumim sta uzeti, da li neki Omron inhalator ili bolje onaj Nosiboo aspirator? Imate preporuke?
    Obzirom da imam stapni usisivac ne dolazi mi u obzir onaj aspirator za usisivac pa moram naci neku opciju


    Inhalator definitivno Omron. Preporučam uzeti Omron C28P kompresorski inhalator [shop-medikor.hr]
     https://shop-medikor.hr/disanje/omron-kompresorski-inhalator-c28p [shop-medikor.hr]./ [shop-medikor.hr]
    Nemoj uzimati kombinaciju s aspiratorom jer ništa ne vuče taj aspirator, to mi je bio bačen novac.

    Što se tiče aspiratora, meni je najbolji/najučinkovitiji taj koji se spaja na usisavač, ali ako ti to ne igra, onda da, Nosiboo dosta hvala, ali nemam osobno iskustvo.  
    S obzirom na cijenu, možda bolje za početak uzeti neki “ručni” jeftiniji, tj. onaj koji se ustima povlači zrak (bez brige, ne može u usta ući, ima filter 😁) pa vidjeti, možda vam je i takav dovoljan. 
    Tipa ovaj: https://www.dm.hr/baby-vac-aspirator-za-nos-p5999880412032.html [dm.hr]
    taj mi imamo, kod njega se može i s ustima i s usisavačem povući. 

    2020. 👦🏻
    [tickerfactory.com]

  • lalllla

    Broj poruka: 772

    Prijavi adminu

    Yellowsubmarine

    lalllla

    Koji su simptomi skracenog frenuluma? Kako se to prepozna ?
    Resica ispod jezika je spojena skoro do vrha jezika. Moze biti jako plitak hvat, beba cokce kad jede, itd. Najbolje ti je pitati kod pedijatrice da ti potvrdi. Moj prvi je imao, pa sam odma skuzila kod drugog, ma da evo zasad nemamo problema sa dojenjem, niti cokce i hvat je okej.


    Pa ona ne cokce cijelo vrijeme ali ima puta kad cokne koji put tokom dojenja, puna je zraka pa imam osjecaj da je mozda los hvat s tim da lijepo napreduje i dobiva na tezini itd.. idemo iduci tj kod pedijatrice na prvi pregled pa cu bas pitati

    https://www.tickerfactory.com/ezt/d/2;41;116/st/20240401/dt/6/n/Lea/k/55a1/age.png [tickerfactory.com]

  • lalllla

    Broj poruka: 772

    Prijavi adminu

    Donna2022

    Lallla- nisam probala druge ali frendice koje jesunkazubda je samo Mylicon upalio pa nisam druge njti probavala..
    Sandra- izdojim malo mlijeka pa umjesam u to, pustim 10 min i dam joj na bocicu, pokusavala sam na zlicu ali toga bude svuda pa sam odustala🤪
    Curke ima koja iskustva s inhalatorima/aspiratorima? Odlucila sam investirati u nesto bolje i sad se dvoumim sta uzeti, da li neki Omron inhalator ili bolje onaj Nosiboo aspirator? Imate preporuke?
    Obzirom da imam stapni usisivac ne dolazi mi u obzir onaj aspirator za usisivac pa moram naci neku opciju


    Inhalator- omron c28p
    A aspirator imam nano na baterije, ok je nista spec, dosta dovoljno za malu bebu do nekih god dana, dobro mi je posluzio.. 
    gledam i ja taj nosiboo pa se jos premisljam bi li ili nebi 😂 

    https://www.tickerfactory.com/ezt/d/2;41;116/st/20240401/dt/6/n/Lea/k/55a1/age.png [tickerfactory.com]

  • Avatar amystiqa

    amystiqa

    Broj poruka: 536

    Prijavi adminu

    lalllla

    Yellowsubmarine

    lalllla

    Koji su simptomi skracenog frenuluma? Kako se to prepozna ?
    Resica ispod jezika je spojena skoro do vrha jezika. Moze biti jako plitak hvat, beba cokce kad jede, itd. Najbolje ti je pitati kod pedijatrice da ti potvrdi. Moj prvi je imao, pa sam odma skuzila kod drugog, ma da evo zasad nemamo problema sa dojenjem, niti cokce i hvat je okej.

    Pa ona ne cokce cijelo vrijeme ali ima puta kad cokne koji put tokom dojenja, puna je zraka pa imam osjecaj da je mozda los hvat s tim da lijepo napreduje i dobiva na tezini itd.. idemo iduci tj kod pedijatrice na prvi pregled pa cu bas pitati


    To što se naguta zraka ti vjerojatno nije od hvata nego od brzine sisanja. Jel ti nestrpljivo jede?
    Ako dobro napreduje, tebi bradavice ne ubija, hvat je vjerojatno dobar i ja se nebi oko toga nešto previše sekirala. Eventualno više puta tokom podoja podrignuti da izađe taj zrak.

    2020. 👦🏻
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Bela23

    Bela23

    Broj poruka: 579

    Prijavi adminu

    Sto se tice inhalatora definitivno Omron  c28p imamo ga sigurno vec dvije godine i top nam je.
    Mi imamo Nosiboo obzirom da je moj maleni ima problema s nosicem i zbog toga smo bili na neonatologiji. Uglavnom nije jacina kao onaj na usisavac ali meni je top jer je malen i spretan. Treba nekoliko puta povuci dok balac bas izadje al sve u svemu meni je ok.

    6/21 👧🏼
    6/23 👼🏼 7tt
    03/24 ⏳

  • BlackRose

    Broj poruka: 444

    Prijavi adminu

    Mi isto ne mozemo uzeti ovaj koji ide na usisavac jer nam ne pase na nas, ali mi se fizioloska i sprica pokazala najbolja. Vise puta na dan isperemo kad su prehlađeni i brzo prođe. Inhalator imamo Philipsov i dobar nam je, ali ga se manji plasi 🙈 poznanica mi je preporucila jedan na baterije s Aliexpressa i veli da je skroz tihi tako da ga mala ni ne skuzi, a pari ko lud. Nisam ga jos kupila, ali definitivno namjeravam.
    Cure, jel ima nesto da mozemo vjezbati prije tih 6 tjedana? Mene sve vise lovi zelja za vjezbanjem, a ne usudim se makar se super osjecam i vise manje sve radim (osim dizanja tezih tereta). Rodila sam vaginalno i imam par savova jer sam popucala.

    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.